Od regeneracji do długowieczności

20.01.2023
Autor: Ewa Cudnik, Zdjęcia: Archiwum Firmy

Codzienne wyzwania w realizacji marzeń o nowym mieszkaniu, samochodzie, gadżecie, walka o lepszy byt dla rodziny…potrafią przysłonić to, co tak naprawdę najcenniejsze: zdrowie! Bez zdrowia nie nacieszymy się sukcesami, ani nie przysłużymy bliskim. Niestety, chwila refleksji najczęściej nadchodzi dopiero w kryzysie. Są jednak ludzie, którzy chcą to zmienić i wierzą w długowieczność, poprawę zdrowia, kondycji, wyników sportowych i jakości życia dzięki nowoczesnej technologii. W miejscu stworzonym przez takich ludzi znajdujemy się dzisiaj. Więcej na ten temat opowie nam Izabella Kvist, założycielka firmy Si Strefa Regeneracji w Szczecinie. Artykuł powstał we współpracy z Fundacją @Thebestofszczecin

 


hot°: Opowiedz proszę czym się zajmujecie?

 

Pomagamy naszym klientom dbać o zdrowie, kondycję, jakość życia i co najważniejsze - wydłużamy ich zdrowe życie.

 

 

hot°: Robicie to w dość nietypowy sposób.

 

Tak i nie! Faktycznie promujemy holistyczne podejście do zdrowia z uwzględnieniem zdrowej diety, sportu, snu itp. Jednak zdajemy sobie sprawę z tego jak wygląda dzisiejszy świat i jakie mamy wszyscy nawyki. Stąd pomysł, by wykorzystać nowoczesne technologie takie jak tlenoterapia hiperbaryczna, krioterapia ogólnoustrojowa i terapia czerwonym światłem do poprawy zdrowia bez wielkich wyrzeczeń.

 

 

hot°: Na czym polega tlenoterapia hiperbaryczna?

 

Jest to bezbolesny i w zasadzie bardzo relaksujący zabieg w komorze hiperbarycznej. Komora wygląda trochę jak namiot. Ciśnienie w niej podnosi się do 1,3 ATA a dodatkowo oddychamy czystym tlenem, podawanym wprost do komory. To właśnie to połączenie jest kluczowe i zapewnia przewagę nad innymi formami tlenoterapii. Hiperbaria jako jedyna ma naukowo potwierdzone działanie nie tylko na zdrowie, ale i uwaga: na długowieczność́!


hot°: Co zyskuje osoba korzystająca z takiej terapii?

 

Niezależnie od tego kto skorzysta z tego zabiegu, w pierwszej kolejności zyskuje poprawę stanu zdrowia i samopoczucia. Więcej specyficznych rezultatów zależy od tego co Ci dolega i czym zajmujesz się na co dzień. Sportowiec doceni zmniejszenie stanów zapalnych po ciężkim treningu, poprawę wydolności czy metabolizmu. Osoby starsze docenią lepszy sen, redukcję dolegliwości bólowych czy cukrzycowych, a także poprawę koncentracji i pamięci. Wszyscy też po prostu młodnieją (uśmiech).

 

 

hot°: Uważasz, że możecie odmłodzić swoich klientów?

 

Tak, to jest już udowodnione naukowo i jest niemałą sensacją. Naukowcy z Uniwersytetu w Tel Awiwie (poddali badaniu ludzi, którzy korzystali z hiperbarycznej terapii tlenowej pięć razy w tygodniu po 90 minut). Badali oni długość ich telomerów. Po trzech miesiącach takich sesji telomery wydłużyły się aż o 20 procent. W teorii takie wydłużanie telomerów przesuwa w organizmie równowagę w kierunku komórek wartościowych, co prowadzi do odmłodzenia organizmu.

 

hot°: Czy każdy może korzystać komory hiperbarycznej?

 

Każdy kto nie ma przeciwskazań zdrowotnych może śmiało korzystać. Jako pierwsi w Szczecinie mamy także komorę umożliwiającą wjazd na wózku inwalidzkim i wejście o kulach. To bardzo ważne dla osób niepełnosprawnych, ale i ludzi po wypadkach, lub z kontuzjami ograniczającymi swobodne poruszanie się.

 

hot°: Załóżmy, że mam jakieś przeciwskazania, co innego możesz mi zaproponować?

 

Bez względu na to czy możesz, lub nie możesz korzystać z komory hiperbarycznej, każdemu polecamy włączyć do swoich zwyczajów korzystanie z dobrodziejstw zimna oraz światła czerwonego. Zapraszamy do kriokomory i na terapię czerwonym światłem!

 

 

hot°: Czym się różnią, a co je łączy?

 

Pozornie są to dwa absolutnie przeciwstawne zabiegi – fotobiomodulacja to odkryta przez NASA terapia czerwonym światłem (nie mylić z sauną na podczerwień) polegająca na dostarczeniu energii cieplnej do mitochondriów komórkowych, czyli naszych centrów energetycznych. Taka bomba energetyczna w pełni ładuje nasze baterie i ma doskonały wpływ na stan skóry i włosów, odmładza i działa przeciwbólowo.

Krioterapia to z kolei krótkotrwałe poddanie organizmu działaniu ekstremalnie niskiej temperatury, bliskiej – 200° C. Podczas sesji obkurczają się naczynia krwionośne, zwalnia krążenie i procesy metaboliczne. Organizm zostaje wprowadzony w stan hibernacji. Chwilę po zakończeniu sesji na skutek nagłego rozszerzenia naczyń, krew zaczyna krążyć nawet 4 razy szybciej, przyspiesza metabolizm i ciało znów się ogrzewa. Jak w każdej ekstremalnej sytuacji, tak i w przypadku sesji krioterapii ogólnoustrojowej dochodzi do wzmożonego wydzielania hormonów, w tym adrenaliny, testosteronu i endorfin. Takie marznięcie podnosi odporność, przyspiesza metabolizm, redukuje ból i poprawia samopoczucie.

Oba przeciwstawne z pozoru zabiegi doskonale się uzupełniają, czego efektem jest zastrzyk energii, piękna skóra, szybka regeneracja, lepszy sen, wzrost testosteronu i siły a także wpływ na długość i jakość naszego życia!

 

 

hot°: Brzmi to wszystko wspaniale, który z zabiegów zalecasz na początek?

 

Nasz autorski pakiet Biohacker! To połączenie wszystkich naszych zabiegów: tlenoterapia hiperbaryczna + fotobiomodulacja + krioterapia. 3 zabiegi wykonywane w powyższej kolejności to odnowa biologiczna na najwyższym poziomie. Tlen dostarczony do komórek podczas sesji w komorze hiperbarycznej stymuluje organizm do czerpania maksymalnej energii z terapii kontrastowej, czyli naświetlania czerwonym światłem i krioterapii następujących po sobie.

Warto dbać o siebie całościowo. Dokładając jednak kolejne zdrowe elementy do codziennych czy tygodniowych rutyn, zwiększasz swoje szanse na sukces. Żyjemy bardzo szybko, mamy dużo na głowie, czasami nie ma już energii na trening lub na dobry aktywny wypoczynek. Nasze rozwiązania pozwalają zniwelować niedociągnięcia w tym obszarze lub wynieść Cię na wyższy poziom. Poprawią Twój ogólny stan zdrowia i zwiększą szansę na długie zdrowe, radosne życie, tak by cieszyć się nim z bliskimi.

 

 

Si Strefa Regeneracji

ul. Janusza Kusocińskiego 4
tel. 798 374 000

mail: kontakt@siregeneracji.pl
www.siregeneracji.pl

 

www.instagram.com/si_strefaregeneracji

www.facebook.com/si.strefaregeneracji

 

 

Si Strefa Regeneracji

Si Strefa Regeneracji