Odwiedzamy Nowe Miejsca: Klubik Malucha

05.01.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Klubik Malucha

Klubik Malucha, to kraina zabaw i fantazji, stworzona z myślą o najmłodszych. Mieści się w eleganckim budynku przy ulicy Powstańców Wielkopolskich 78 w Szczecinie. Klubik pomoże zorganizować dziecięce urodziny, imprezy tematyczne, a nawet bale dla większej ilości maluchów. Klubik posiada także kameralną kawiarenkę dla rodziców chcących odpocząć chwilę od codziennego zgiełku, podczas gdy wykwalifikowana obsługa zajmuje się ich dziećmi. Rozmawiamy z Olą i Agatą- siostrami, które z sukcesem prowadzą to urocze miejsce.

 

 

hot°: Jak długo prowadzicie swoją działalność? Dlaczego akurat bawialnia? Tak kochacie dzieci?


Ola: Bawialnia działa od 01 sierpnia 2011 roku. Chciałam stworzyć miejsce, do którego mogą przyjść mamy lub tatusiowie z dziećmi i w czasie, w którym ich dzieci bezpiecznie się bawią, oni będą mogli usiąść przy dobrej kawie czy herbacie, poczytać książkę, gazetę lub nawet popracować przy komputerze (bo i tak się zdarza) widząc cały czas swoje pociechy. Klubik Malucha to kameralna bawialnia bez zakamarków i niebezpiecznych przestrzeni, a to najważniejsze.

 

Sama mam troje dzieci i szukałam pomysłu na pogodzenie prowadzenia działalności i opieki nad moimi własnymi pociechami. Bawialnia wydawała się idealna i zadziałało. Kochamy dzieciaki, dobrze się czujemy, jak jest gwar i hałas w bawialni, więc jesteśmy na swoim miejscu. Z wykształcenia jestem pedagogiem i logopedą, pracowałam z dziećmi od dawna i to zdecydowanie mój „świat”. Siostra dołączyła do mnie po roku działania bawialni i od tej pory działamy razem. Ona zdecydowanie lepiej radzi sobie z dokumentami, uzupełniamy się.

 

 

hot°: Co znajdą najmłodsi w ofercie Klubiku Malucha?


Agata: Maluchy mają do dyspozycji dwa baseny z kulkami, dużą trampolinę, która zawsze wzbudza najwięcej pozytywnych emocji u dzieciaków. Mamy dwie zjeżdżalnie i dwupoziomową konstrukcje z korytarzami z przeszkodami do pokonania – jest co robić. Dla tych najmniejszych mamy kilka bujaków, jeździków, chodzików itd.

 

hot°: W aktualnościach na waszej stronie znaleźliśmy informacje o zajęciach z rytmiki czy plastyki. Wcielacie w życie zasadę „bawiąc - uczymy się”? Jak Wam to wychodzi?


Ola: Zdecydowanie taka zasada powinna przyświecać każdej placówce zajmującej się opieką nad dziećmi. Prowadziłyśmy zajęcia plastyczne, rytmiczne i językowe – jednak czas pokazał, że zapotrzebowanie na imprezy urodzinowe, które organizujemy, jest tak duże, że musiałyśmy zrezygnować z innych zajęć. Niewykluczone, że wrócimy do tego w niedalekiej przyszłości.

 

 

hot°: Opowiedzcie nam o waszych propozycjach imprezowych? Co jesteście w stanie ciekawego zorganizować?


Agata: Przede wszystkim imprezy z animatorką, która prowadzi urodziny od początku do końca. Dodatkową atrakcją jest to, że animatorka jest przebrana w strój wybrany przez dziecko (w naszym asortymencie znajduje się około 20 strojów) – cała impreza może przebiegać w temacie wybranym przez malucha. Organizujemy również urodziny z warsztatami plastycznymi, wtedy maluchy wykonują prace plastyczne i oprócz tego ucztują przy torcie i przekąskach.

 

hot°: Czy posiadacie dużo stałych klientów? Często do Was wracają?


Ola: Posiadamy bardzo dużo stałych klientów, nawet spoza Szczecina. Wracają do nas co roku i oprócz tego przyprowadzają swoje młodsze pociechy, które dorosły już do tego, aby wyprawić im huczną imprezę urodzinową. Chyba nas lubią ;)

 

 

hot°: Wasz kolejny pomysł to „Mama na zakupach" – Czy dzięki Waszym opiekunom rzeczywiście mama może spokojnie iść na zakupy?:)


Agata: Tak, to pomysł trafiony w dziesiątkę i bardzo popularny. Każdej mamie przyda się chwila wytchnienia nawet od najbardziej kochanego dzieciaka.

 

hot°: Jakie są Wasze plany i marzenia na 2016 rok?


Agata: Plany są bardzo konkretne, chciałybyśmy znaleźć kolejne miejsce w Szczecinie na prowadzenie takiej działalności, bo jest na nią zapotrzebowanie. Mamy sporo oddanych klientów, którzy chcieliby, żebyśmy były również w innych miejscach naszego miasta, bliżej ich domów ;)

 

hot°: Co myślicie o naszym pomyśle: stworzeniu gazety dla dzieci oraz rodziców?


Ola: Gazeta to świetny pomysł, taki poradnik dla dzieci i rodziców na pewno znajdzie odbiorców.

 

 

Klubik Malucha
ul. Powstańców Wielkopolskich 78
tel. 91 434 03 17, 693 418 081
www.klubikmalucha.com

www.facebook.com/klubikmaluchaszczecin

Klubik Malucha

Klubik Malucha

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.