Collegium Medyczne Medica: Praca w branży medycznej, opiekuńczej i rehabilitacyjnej

26.01.2017 1 komentarzy
Autor: Joanna Bieleninik, Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Collegium Medyczne Medica

Rynek usług medycznych, rehabilitacyjnych i opiekuńczych potrzebuje specjalistów z wykształceniem średnim medycznym! Ani matura ani studia nie są wymagane. Wystarczy ukończyć medyczną szkołę policealną – ale nie pierwszą lepszą tylko tę, do której w kolejce po absolwentów stoją pracodawcy! Na świecie obserwuje się trend coraz większego dbania ludzi o zdrowie. Dzisiejsze ośrodki medyczne, opiekuńcze i SPA to filozofia i nowy styl życia. Nowoczesne ośrodki łączą opiekę zdrowotną, salę operacyjną, hotel, instytut kosmetyczny, ośrodek rehabilitacyjny i gabinet masażu. To miejsca, w których można zadbać o zdrowie, ciało i duszę.

 


Już nie od dziś wiadomo, że pracodawcy wybierając przyszłego pracownika kierują się jego umiejętnościami praktycznymi – a tak od ponad 10 lat kształci właśnie Medica. Zapraszamy do rozmowy z Panią Joanną Bieleninik, która jest dyrektorem Collegium Medycznego Medica – jednej z pierwszych niepublicznych szkół medycznych w regionie.

 

hot°: Na początek proszę powiedzieć nam: co jest kluczem do sukcesu Waszych absolwentów i dlaczego pracodawcy tak chętnie wybierają ich na swoich pracowników?

 

Od początku działalności stawialiśmy na umiejętności praktyczne oraz współpracę z rynkiem pracy. Ponad 50% zajęć stanowią właśnie zajęcia praktyczne! Nasze kierunki posiadają Patronat Pracodawców. Ogromne znaczenie ma dla nas profesjonalne wyposażenie pracowni zawodowych. Jako jedna z nielicznych szkół posiadamy własne symulacyjne pracownie zawodowe. Stale inwestujemy w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zapewniamy również naszym słuchaczom praktyki zawodowe i staże. Na koniec możemy dodać, że jako jedna z nielicznych placówek posiadamy Certyfikat Jakości ISO 9001:2008. To wszystko powoduje, że Medica od wielu lat znajduje się w ogólnopolskiej czołówce szkół z najwyższą zdawalnością egzaminów zawodowych. W Medice jakość ma znaczenie!

 

 

hot°: Często zdarza się, że pracodawca już podczas praktyk zawodowych proponuje pracę słuchaczowi Medici?

 

Tak, zwłaszcza że pracodawcy nam ufają, gdyż posiadamy uprawnienia szkół publicznych i pozytywną opinię Kuratorium Oświaty, a także Ministerstwa Zdrowia dotyczącą prowadzenia kształcenia w zawodach medycznych. Wielu z naszych słuchaczy właśnie podczas takich praktyk zawodowych zapewnia sobie miejsce na rynku pracy, ponieważ pracodawcy widząc ich umiejętności chcą ich u siebie zatrzymać. Dodatkowo Nasi absolwenci otrzymują tzw. „rekomendacje”, czyli listy polecające od pracodawców, u których odbywali praktyki zawodowe. To pomaga im jeszcze bardziej w szybkim znalezieniu pracy.

 

hot°: Do tego należy dodać własną Agencję Zatrudnienia i bezpłatny dostęp do europejskiej bazy ofert pracy…

 

Jako Medica prowadzimy też własną Agencję Zatrudnienia. Pracodawcy przesyłają do nas oferty pracy, a my przekazujemy je słuchaczom zapewniając w ten sposób, bezpłatnie, szybki kontakt obu zainteresowanych stronom.

 

 

hot°: Bezpłatna Nauka w Medice?

 

Tak, część z naszych kierunków to kierunki bezpłatne. Słuchacze Collegium Medycznego Medica mają też możliwość otrzymania stypendium naukowego. A ponadto dzięki Patronatowi Pracodawców słuchacze Medici korzystają z bezpłatnych warsztatów i szkoleń branżowych. W Medice nauka jest z bonusem!

 

 

hot°: W Medice trwa obecnie rekrutacja zimowa. Jakie kierunki kształcenia są w obecnym naborze najpopularniejsze?


W pierwszej kolejności są to: technik masażysta, technik farmaceutyczny, asystentka i higienistka stomatologiczna, technik dentystyczny oraz technik elektroradiolog. Dodatkowo dużym powodzeniem cieszą się również tzw. kierunki „opiekuńcze”, czyli opiekun medyczny oraz terapia zajęciowa. Warto wspomnieć, że nasi absolwenci otrzymują konkretny zawód z państwowymi uprawnieniami (państwowe świadectwo i dyplom zawodowy z suplementem europejskim).

 

 

hot°: A czy jest możliwe zatrudnienie dla absolwentów za granicą?


Tak to możliwe – posiadamy partnerskie umowy współpracy odnośnie możliwości podjęcia pracy za granicą. W programie nauczania mamy język angielski/niemiecki więc nasi absolwenci są przygotowani do pracy w środowisku obcojęzycznym.

 

hot°: Kto może zostać Waszym słuchaczem – jakie są warunki rekrutacji?


W szkole policealnej i medycznej Medica może uczyć się każda osoba dorosła, która ukończyła szkołę średnią (nie ma górnej granicy wieku). Co ważne: nie wymagamy matury, a o przyjęciu do szkoły decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc jest ograniczona. Już teraz można zarezerwować sobie miejsce poprzez nasz formularz internetowy: www.medica.edu.pl/rekrutacja.

 


hot°: Czyli wybór dobrej szkoły medycznej to nie trend ale inwestycja w przyszłość…


Tak, branża medyczna i rehabilitacyjna bardzo dynamicznie się rozwijają, więc warto wybrać tę ścieżkę kariery oraz szkołę nastawioną na kształcenie praktyczne, stawiającej na Partnerstwo z Pracodawcami - a taka jest właśnie Medica. Wiemy, że pracodawcy zwracają uwagę na wysoki poziom wykształcenia i specjalistyczne umiejętności praktyczne, tym samym Nasi absolwenci opuszczając mury Medici mają wyrobioną markę, czyniąc ich jednymi z najatrakcyjniejszych kandydatów na rynku pracy.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły: Medica Collegium Medyczne 
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!
ul. Dworcowa 20A
tel. 800 800 188, 91 433 31 74, 517 715 411
e-mail
Strona Internetowa
Facebook

 

Komentarze

Komentarze

AdrianaArias
8:14 16.08.2018
Ludzie uwielbiają opowiadać innym o tym, co dał im, a czego nie dał konkretny produkt. Podobnie jest w przypadku tego żelu powiększającego prącie. Wielu mężczyzn mogłoby pomyśleć, iż taka zwykła maść nie jest w stanie trwale zmienić rozmiaru prącia. Od lat przecież na rynku farmaceutycznym pojawiały się liczne preparaty tego rodzaju, a póki co żaden z nich nie okazał się do końca skuteczny. titan premium gel Od teraz możesz nabyć go również w naszym sklepie! Wysyłamy go bezpośrednio z naszego magazynu w Polsce - dostępny jest od ręki ! Stosując TITAN GEL możesz: Zwiększyć szerokość i długość swojego penisa nawet o 4-8 cm; Wzmocnić erekcję; Zwiększyć wrażliwość na dotyk podczas stosunku, który potrwa dłużej i da Ci silniejsze orgazmy; Żel na powiększanie penisa TITAN GEL, zwiększa długość i objętość członka , a jego skuteczność została potwierdzona u mężczyzn w każdym wieku ! To wyjątkowo...
0
0
Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.