Collegium Medyczne Medica: Kierunki medyczne – to się opłaca!

25.05.2017 0 komentarzy
Autor: medica.edu.pl, Zdjęcia: Collegium Medyczne Medica

Coraz częściej słyszymy, że ludzie coraz bardziej zaczynają dbać o swoje zdrowie i kondycję. Z drugiej strony słyszymy, że ludzie zawsze będą chorować, następnie leczyć się i rehabilitować. Temat zdrowia to temat rzeka. Zawody medyczne zawszę więc będą potrzebne. Jak zatem znaleźć swoje miejsce w branży medycznej?

 

 

Wybierz konkretną specjalizację!

 

Współczesna medycyna jest dziedziną, wielu różnych niezwykle wąskich specjalizacji. Wraz z rozwojem kolejnych dyscyplin, służących ochronie zdrowia, pojawiają się nowe kierunki – również w Medycznej Szkole Policealnej Medica – www.medica.edu.pl. Warto wybrać odpowiedni kierunek i konkretną specjalizację by znać się na danej dziedzinie.


Obecnie, zgodnie z prawem tylko osoby z dyplomem szkół medycznych mogą być zatrudniane w placówkach medycznych takich jak szpitale, prywatne kliniki, przychodnie czy gabinety stomatologiczne.


Poszukiwani są wyłącznie dyplomowani specjaliści, gdyż praca w placówkach medycznych wiąże się z odpowiedzialnością za czyjeś zdrowie lub powrót do niego.

 


Najpopularniejsze zawody to obecnie asystentka stomatologiczna, technik farmaceutyczny, masażysta czy technik dentystyczny. Wybierając taki kierunek nauki dołączamy do wąskiego i poszukiwanego grona specjalistów. Podczas nauki większość czasu spędzimy w pracowniach i laboratoriach medycznych, co uczyni z nas naprawdę dobrych specjalistów.


Żeby móc podjąć to wyzwanie, należy dokonać wszelkich starań, by w trakcie nauki nie pominąć niczego. Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej placówki – w Medycznej Szkole Policealnej Collegium Medycznego Medica kładziemy nacisk na bardzo wyposażone pracownie zawodowe i laboratoria oraz na jak największą ilość godzin praktycznych, co jest najlepszą metodą na naukę.

 

 

Pracodawcy szukają praktyków!


Absolwenci kierunków medycznych często podkreślają w swoich wypowiedziach, że na rynku pracy liczy się wiedza praktyczna i doświadczenie. Jak je zdobyć?


Dzięki doświadczeniu zawodowemu i ukończeniu odpowiedniej szkoły. W Medycznej Szkole Policealnej Medica zapewniamy praktyki zawodowe – współpracując z najlepszymi firmami z branży. Pracodawcy nam ufają, bo wiedzą, że w Medice liczy się jakość! Dlatego tak chętnie zatrudniają naszych absolwentów.

 

 

Perspektywy zawodowe nie tylko w Polsce!


Dane rynkowe pokazują, że praca w branży medycznej czeka nie tylko w Polsce ale również w Niemczech, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Dobry specjalista znajdzie zatrudnienie w każdym miejscu, a obecnie zarobki w branży medycznej znacznie urosły. W krajach Unii Europejskiej są dodatkowo kilka a nawet kilkanaście razy większe od tych krajowych! Są to niewątpliwie czynniki, które zachęcają do podjęcia nauki na kierunkach medycznych.

 

 

Więcej informacji uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
ul. Dworcowa 20A
Bezpłatna infolinia 800 800 188
Tel. 91 433 31 74
Tel. 517 715 411
e-mail: info.szczecin@medica.edu.pl
www.medica.edu.pl
hwww.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneSzczecin/
Instagram: medica_szczecin
Medica - szkoła polecana przez pracodawców!

 

 

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.