Agencja Mondi: Studenci na rynku pracy

22.06.2017 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Zdjęcia: Archiwum Mondi

Obecnie studenci są bardziej świadomi swojej przyszłości zawodowej oraz potrzeby zdobywania praktycznych umiejętności równocześnie z edukacją. Wczesne zdobywanie kompetencji zawodowych podyktowane chęcią szybkiego znalezienie zatrudnienia po ukończeniu etapu kształcenia. Dzisiaj postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jak pogodzić studia i pracę oraz przedstawić tę kwestię z różnych perspektyw.W niemal każdym ogłoszeniu o pracę pojawia się kwestia mile widzianego doświadczenia zawodowego. Jak młodzi ludzie wchodzący na rynek pracy mają temu podołać? Najlepszym rozwiązaniem jest szukanie pierwszego doświadczenia już podczas nauki.

 

 

Zastanawiasz się jak pogodzić studia dzienne i pracę? I czy to w ogóle możliwe? Szukasz pracy na wakacje? Czy praca sezonowa się opłaca? Może praca tymczasowa to jest rozwiązanie?


hot°: Jak pogodzić studia dzienne i pracę? Da się?


Oczywiście! Jednak wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby i stopnia, w jakim chce się zaangażować w pracę. Niektórzy podejmując pracę, kierują się możliwością „podreperowania” swojego studenckiego portfela. Szukają pracy prostej i najczęściej w sektorze usług, gdyż pracodawcy nie wymagają dużej dyspozycyjności do pracy. Dla innych celem jest nauka oraz rozwój kompetencji. Przy wyborze oferty pracy kierują się szansą zdobycia nowych umiejętności oraz przydatnością zdobytych kwalifikacji w przyszłości.


hot°: Czy studenci są wystarczająco dyspozycyjni zdaniem pracodawców?


Nie ma jednoznacznej opinii. Studenci zaoczni lub wieczorowi dysponują czasem do wykonywania pracy od godzin wczesnoporannych do popołudnia, co powoduje, że są w pełni dyspozycyjni.
Inaczej sprawa wygląda w przypadku studentów dziennych, którzy muszą wykazać się duża elastyczności, by podjąć pracę (nawet w niepełnym wymiarze godzin). Osoby te mają zajęcia o rożnych porach dnia, co obniża ich dyspozycyjność. Jednak dzięki organizacji własnego planu tygodniowego można połączyć jedno i drugie, zwłaszcza na ostatnich latach studiów.

 


hot°: Zatrudnienie sezonowe lub wakacyjna oferta stażowa.


Wakacje to czas, w którym studenci odpoczywają. Warto jednak wykorzystać go mądrze i przeznaczyć jego część na kreowanie swojej drogi zawodowej. Staże lub płatne praktyki wymagają pełnej dyspozycyjności, a więc pracy 40 godzin tygodniowo. Zaangażowanie w powierzone zadania u pierwszego pracodawcy, to dobry moment na sprawdzenie siebie samego i wykazanie się.


Wiele firm na rynku szczecińskim oferuje zatrudnienie na okres wakacyjny. Jest to doskonała forma na złapanie pierwszego doświadczenia, obycia się z rolą pracownika, poznanie podstawowych zasad rynku pracy, uczestnictwo w kulturze organizacji. Budowanie relacji z potencjalnym przyszłym pracodawcą może zaprocentować propozycją dalszego zatrudnienia.

 


hot°: Praca zawodowa i edukacja mogą iść w parze.


Połączenie pracy i edukacji w jednym czasie jest trudne do pogodzenia, jednak wszystko jest możliwe! Łączenie rozwoju zawodowego i nauka pozwala rozwinąć umiejętności organizacyjne, przede wszystkim planowania. Sesja jest intensywny okresem, a codzienna praca tego nie ułatwi. Warto jednak podjąć się wyzwania i spróbować krok po kroku budować swoją ścieżkę zawodową jeszcze podczas edukacji, ponieważ takie działanie zdecydowanie zaprocentuje w przyszłości, kiedy przyjdzie czas na poszukiwanie stałego miejsca pracy.

 

Dlaczego warto dać szansę Agencji? Przeczytaj poprzedni artykuł!


hot°: Znaczenie praktyk i staży na początku kariery.


Okres praktyk i staży jest idealnym czasem na poznawanie siebie i kształtowanie swoich preferencji zawodowych. Im więcej młody człowiek zdobędzie umiejętności podczas edukacji, tym łatwiej będzie mu ustalić idealną ścieżkę kariery. Po ukończeniu szkoły potencjalnym pracodawcom będzie mógł zaproponować swoje kwalifikacje, a nie tylko wiedzę teoretyczną. Waga praktyk jest bezcenna również ze względu na rozwój indywidualny, bo pozwalają zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, które kształtują charakter i przygotowują do przyszłej roli pracownika.


Stanowiska stażowe, czy oferty wakacyjne są coraz bardziej atrakcyjne dla studentów. Pracodawcy przede wszystkim chcą zatrzymaćpotencjalnych pracowników w mieście, którzy mogą wyjechać w poszukiwaniu „lepszego grosza”, jak również zachęcić studenta do podjęcia dłuższej współpracy. Doskonałym tego przykładem jest nasza firma.

 


hot°: Czym zajmuje się Mondi?


Naszym codziennym zadaniem jest łączenie idealnych pracowników z najlepszymi pracodawcami. Mamy w tym wieloletnie doświadczenie. Rekrutujemy pracowników tymczasowych dla Klientów, którzy gwarantują po okresie wdrożenia zatrudnienie długoterminowe. Współpracujemy między innymi z firmą DGS oraz KK Wind Solutions.


Pracownikom gwarantujemy oprócz standardu jakim jest wdrożenie, przyuczenie i praca w nowoczesnym środowisku, bogaty pakiet socjalny: darmowy dojazd do miejsca pracy, karnet sportowy, prywatną opiekę medyczną, naukę języków obcych, szkolenia, integracje i wiele innych.


Jeśli zaciekawiła Ciebie oferta i jednocześnie szukasz pracy, niezależnie czy na wakacje, czy na stałe, to przyjdź do nas. My zajmiemy się resztą.

 

Mondi Polska Agencja Pracy sp.z.o.o.
al. WojskaPolskiego 8
70-471 Szczecin
Mondi Set
tel. 516 007 257
tel. 514 717 671
tel. 504 319 314
Mondi Pro
tel. 516 793 391
www.mondi-polska.pl
www.facebook.com/MondiPolska

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.