Zwiedzaj świat razem z Top Podróże: Top Podróże reprezentują Szczecin!

09.03.2016
Autor: Top Podróże, Zdjęcia: Archiwum Top Podróże

Firma Top Podróże, która oprócz działalności turystycznej zajmuje się również realizacją wyjazdów studyjnych, seminariów i dużych imprez targowych. W dniach 10-13 lutego 2016 roku reprezentowała Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz województwo Zachodniopomorskie promując produkty ekologiczne na Targach Bio Fach 2016 w Norymberdze. Przed Wami krótka relacja z tego zaszczytnego wyzwania przed jakim stanęła ta renomowana, szczecińska firma.

 

 

Zacznijmy od dobrych wieści - Polska ekspozycja wypadła profesjonalnie na tle innych producentów. Uczestnicy targów mogli zobaczyć liczne pokazy kulinarne na stoisku MINROL spróbować polskich regionalnych, ekologicznych produktów oraz uzyskać wyczerpujące informacje na temat rolnictwa ekologicznego w naszym kraju. Na targach można było spróbować takich przysmaków jak chipsy z jarmużu czy kebab z ośmiornicy, nie zabrakło też regionalnych win ekologicznych z najróżniejszych zakątków świata.


Na targach nie mogło zabraknąć podsekretarza stanu Ryszarda Zarudzkiego. Wiceminister uczestniczył w oficjalnym otwarciu wystawy i spotkał się z polskimi wytwórcami certyfikowanej żywności ekologicznej. Targi Bio Fach to największa na świecie impreza związana z promowaniem żywności wytwarzanej metodami ekologicznymi.


Dotyczy to zarówno surowców, komponentów, półproduktów, oraz wyrobów gotowych dla przemysłu spożywczo-rolnego. Na tegorocznych targach Bio Fach w Norymberdze wzięło udział kilka tysięcy wystawców z całego globu. Ich głównym celem jest promowanie żywności i rolnictwa ekologicznego oraz produktów naturalnego pochodzenia.

 


Atmosfera panująca na Biofach jest wyjątkowa, jest to bardzo ważny businessowy event, zwłaszcza dla segmentu gospodarki związanego z organicznym wytwórstwem. Spektrum produktów prezentowanych podczas wiodącej na świecie wystawy żywności ekologicznej przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Nawet najbardziej kapryśny uczestnik mógł być usatysfakcjonowany zwiedzając targi, i nie chodzi tu jedynie o żywność. Targi Bio Fach 2016 są integralnie połączone z odbywającymi się w tym samym czasie i miejscu targami Vivaness 2016, które są wiodącym tego typu wydarzeniem związanym z troską o zdrowie i pielęgnacją ciała w oparciu o produkty naturalne i organiczne.


Targi te prezentują odwiedzającym i wystawcom m.in. które kanały dystrybucji są najbardziej skuteczne, jakie etykiety i znaki towarowe są wprowadzane w życie na arenie międzynarodowej, jakie są nowe trendy i innowacje oraz jak przyciągnąć klientów. Liczne panele dyskusyjne, wykłady, wszystko skupione wokół przyrody, dobrego samopoczucia i zdrowia, były doskonałym dopełnieniem merytorycznym podczas tego światowego wydarzenia

 

 

 

W targach w sumie wzięło udział około 48,000 osób z 132 krajów (dla porównania w 2015 odwiedzających było 44,624). Dopełnieniem targów Bio Fach i Vivaness był kongress, w którym uczestniczyli specjaliści związani z branżą ekologiczną z całego świata.


„Organiczny” to coś więcej niż napis na etykiecie czy certyfikacja. Organiczny produkt charakteryzuje się wysoką jakością i wiąże się ze zobowiązaniem do odpowiedzialnego korzystania z zasobów naturalnych. Bio Fach w Norymberdze to miejsce, gdzie ludzie dzielą się swoją pasją i zainteresowaniem produktami ekologicznymi i naturalnymi, poznają nawzajem siebie i swoje poglądy, a dzieje się tak od ponad 25 lat.

 

Zapisz