Westbam na Bass Planet!

01.03.2016 0 komentarzy
Autor: Dawid Korniak, Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Archiwum Westbama

W marcowym wydaniu Hot Magazine postanowiliśmy porozmawiać z osobą, która jest uważana przez wielu za legendę muzyki elektronicznej. Westbam, bo o nim mowa - ma na swoim koncie wiele krążków, niezliczoną ilość zagranych imprez i ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Ten niemiecki dj i producent bardzo upodobał sobie nasze miasto… To będzie już kolejna jego wizyta w Szczecinie i widać przy tym, że z każdym rokiem nie spada zainteresowanie jego osobą… a wręcz przeciwnie – utrzymuje się, a nawet rośnie. Westbam zaprasza na Bass Planet Festival!

 

 

hot°: Który to już raz zawitasz do Szczecina? Potrafisz zliczyć ilość tych imprez? Którą z nich wspominasz najlepiej? Chyba zdążyłeś już polubić nasze miasto.
Westbam: Byłem już naprawdę wiele razy w Szczecinie grając na Bass Planet. Za każdym razem jest to moja druga impreza urodzinowa, która ma już długa tradycję. Publiczność zawsze jest świetna. Dla mnie jest to zawsze wyjątkowy moment w całorocznym kalendarzu.


hot°: Na co dzień mieszkasz w Berlinie. Co się zmieniło w tamtejszym clubbingu na przestrzeni całej Twojej kariery?


Z uwagi na to, że zazwyczaj w weekendy gram poza Berlinem, nie uważam siebie za najlepszego specjalistę do odpowiedzi na to pytanie. Dzisiejsze życie nocne Berlina, to prawdziwy przemysł. Jest wiele bardzo dobrych klubów i w dalszym ciągu kilka innowacyjnych undergroundowych miejsc. Ostatnio zdarzyło mi się być jako „clubber” i kilka osób pokazało mi bardzo ciekawe miejsca w dzielnicy Neukölln. Byłem naprawdę zdumiony jak wiele kreatywnej energii nadal jest w berlińskiej undergroundowej scenie klubowej.

 


hot°: Jak długo jesteś na scenie? Nie znudziłeś się jeszcze?:)


Moja pierwsza impreza miała miejsce w roku 1985, więc obecnie mija 31 rok odkąd jestem na scenie i wcale nie jestem tym znudzony, ponieważ kocham muzykę oraz interakcję z publicznością.


hot°: Ile masz bookingów w miesiącu? Czy dalej latasz po całym świecie czy raczej trzymasz się Europy?


Gram niemal w każdy weekend i z reguły staram się występować na imprezach w Europie. Raz do roku gram w Japonii, w zeszłym roku miałem też imprezę w Los Angeles, ale mówiąc szczerze, nie lubię podróżować na tak duże odległości. Musi być więc zawsze jakiś szczególny powód, dla którego wybieram się za ocean.


hot°: Jak wygląda twój typowy dzień? Uprawiasz jakieś sporty?, Jakie rzeczy cię interesują? Na czym ostatnio byłeś w kinie?


Na co dzień jestem ojcem rodziny, lubię jeździć na rowerze, lecz w zasadzie całymi dniami robię muzykę. Obecnie robię edycje utworów i pracuję nad moim nowym albumem. Do kina nie chodzę. Wolę oglądać telewizję.

 


hot°: Lubisz piłkę nożną? Komu kibicujesz? Czy zgadzasz się, że Lewandowski jest najlepszym piłkarzem w Bundeslidze?;)


Kocham piłkę nożną. Kibicuje Hercie BSC Berlin, która rozgrywa aktualnie najlepszy sezon od lat. Oczywiście Lewandowski należy do najlepszych piłkarzy w Bundeslidze, ale nie zapominajcie też o Thomasie Müllerze i Vladimirze Darida z Herty;)


hot°: Twój ostatni album wyszedł 3 lata temu, prawda? Czy planujesz kolejny krążek?


Tak, tej jesieni planuje wydać mój nowy album. Będzie nosił nazwę „Westbam – The Risky Sets” i będzie na nim wiele ciekawych kolaboracji z innymi artystami jak m.in. Drake, Lil Wayne czy Kendrick Lamar. Przyjdźcie na Bass Planet, to usłyszycie kilka utworów z nowego albumu.


hot°: Bass Planet Festival już 19-ego marca. Poleć wszystkim ze trzy numery, które powinni przesłuchać przed Twoim setem.


Polecam przyjść na Bass Planet i posłuchać mojego seta. Usłyszycie w nim muzykę i utwory, których nie słyszeliście nigdy wcześniej.


hot°: Spójrz na line up nadchodzącej imprezy. Kogo byś polecił i dlaczego?


Warto przyjść na całą imprezę. W line-upie znajduje się bowiem wielu ciekawych artystów. Mój przyjaciel DJ Cherry za każdym razem wkłada mnóstwo wysiłku, aby stworzyć perfekcyjną atmosferę.

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.