Foto-Team szkoli przyszłych profesjonalistów

20.01.2021 0 komentarzy
Autor: Julian Masewicz, Zdjęcia: Archiwum Firmy

A teraz coś dla miłośników fotografii, czyli wywiad z Foto-team. Firma foto-team.pl to pomysł, który urodził się z pasji i chęci stworzenia w Szczecinie miejsca przyjaznego wszystkim pasjonatom fotografii. Oprócz bieżącej działalności związanej z realizacją sesji i profesjonalnego wydruku zdjęć, firma szkoli miłośników fotografii na różnych stopniach zaawansowania.

 

Od pierwszych kroków po warsztaty masterclass z uznanymi artystami. Warsztaty, plenery i szkolenia fotograficzne obejmujące techniki robienia zdjęć oraz ich edycję są głównym profilem działalności foto-team. Organizuje też bezpłatne wieczory autorskie ze znanymi fotografami, na których można zobaczyć prace i posłuchać wielu ciekawych artystów.


W naszym najnowszym wywiadzie dowiecie się jak foto-team szkoli przyszłych profesjonalistów!

  
Jakie były początki Państwa działalności? Od czego się zaczęło?


Początki sięgają 2011 roku, kiedy organizowaliśmy pierwsze eventy fotograficzne jeszcze w wynajętych pomieszczeniach. Napędzała nas pasja do fotografii i pragnienie stworzenia przestrzeni, w której będzie możliwy rozwój projektu warsztatów i szkoleń. Potem była adaptacja lokalu i stworzenie miejsca foto-team.pl takdzisiaj znanego na fotograficznej mapie Szczecina.

 

 

Czy Państwa warsztaty cieszą się dużym zainteresowaniem?


Przez kilka lat naszej działalności cieszyły się dużym zainteresowaniem, nasi kursanci doceniali pasję z jaką organizujemy warsztaty, plenery czy kursy fotograficzne. Obecnie czas pandemii to również dla nas trudny okres. Mamy nadzieję, że ten rok przyniesie poprawę sytuacji.

 

Na Państwa stronie można przeczytać o plenerach fotograficznych. Jak one wyglądają i gdzie Państwo je organizujecie?


Tak, jesteśmy organizatorem Zachodniopomorskich Plenerów Fotograficznych, które w tym roku już 11 raz będą spotkaniem kreatywnych pasjonatów fotografii. Tematem jest fotografia portretowa. W plenerze może wziąć udział każdy, kto swobodnie posługuje się swoim aparatem oraz ma ochotę spędzić weekend w świetnej koleżeńskiej, twórczej atmosferze.

 

Jest to też idealne ćwiczenie i możliwość rozwoju artystycznego dla naszych kursantów. Plenery odbywają się w malowniczej agroturystyce w okolicach Szczecina

 


Z jakich osób składa się zespół foto-team?


Zespół foto-team.pl to pomysłodawca i właściciel Maciek Rojski oraz manager studio i trener Marcin Haczyk. Współpracujemy też z wieloma szczecińskimi fotografami i mamy bardzo otwartą formułę działania, wykładają u nas również uznani artyści z Polski i z zagranicy. Na naszej stronie w zakładce Mentors team, możecie znaleźć więcej szczegółów.


Czym różnią się szkolenia podstawowe od szkoleń masterclass?


Szkolenia podstawowe to kursy takie jak „Lustrzanka i co dalej? Wstęp do fotografii cyfrowej”, „ Podstawy fotografii studyjnej”, „Podstawy Photoshopa” czy inne dające bazę do dalszego rozwoju tego pięknego hobby. Wystarczą chęci i aparat cyfrowy a my pomożemy rozwinąć skrzydła.

 

Natomiast masterclass to zajęcia warsztatowe i wykłady fotografów o uznanym dorobku artystycznym. Jest to wyjątkowa okazja do osobistego poznania ich sposobu pracy, edycji czy spojrzenia na daną dziedzinę fotografii. Tutaj potrzeba już pewnej wiedzy, praktyki i my takie podstawy naszym kursantom dajemy.

 


Dlaczego warto skorzystać z Państwa Warsztatów?


Najlepszą rekomendacją są opinie naszych kursantów, którzy często polecają nas swoim znajomym i przychodzą na kolejne szkolenia. Mamy wieloletnie doświadczenie trenerskie oraz sprawdzone autorskie programy zajęć. Jesteśmy wpisani do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.

 

Zapewniamy komfortowe warunki zajęć w naszym studio w centrum Szczecina. Szkolimy na wszystkich poziomach zaawansowania. Prowadzimy również szkolenia indywidualne. Współpracujemy z cenionymi artystami fotografikami z całej Polski, wizażystkami, stylistkami i modelkami.

 

Niektórzy nasi Absolwenci są już dzisiaj profesjonalnymi fotografami a nam bardzo miło jest kiedy osoby zaczynające kiedyś u nas osiągają sukcesy artystyczne i zawodowe.

 


Jakie są koszta takich szkoleń?


Kurs podstawowy do koszt 199 zł za dwa dni szkoleniowe, ceny kursów oscylują między 149 a 399 zł. Są też droższe szkolenia ze znanymi fotografami, czyli masterclass i tutaj ceny są wyższe. Ze szczegółową ofertą można się zapoznać na naszej stronie www.foto-team.pl

 

Kilka słów na koniec dla naszych czytelników?


Serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia! Pokażemy Wam jak czerpać radość z tego pięknego hobby i jak pokonać trudności, które często pojawiają się na początku drogi do udanej fotografii.

 

 

 

 

Wojska Polskiego 5/1, Szczecin
info@foto-team.pl
tel. 511 198 792


www.facebook.com/fotokursyszczecin


@fototeampl

@studio.fototeam.pl


www.foto-team.pl

www.studio.foto-team.pl

 

 

Komentarze

Komentarze

Brak komentarzy.

Nie ponosimy odpowiedzialności za treść wypowiedzi zawartych w komentarzach i opiniach publikowanych przez Czytelników niniejszego serwisu. Publikowane komentarze są tylko i wyłącznie prywatymi opiniamii użytkowników serwisu. Zachowujemy oryginalną pisownię nadesłanych komentarzy.