Electric Sheep!

18.09.2019
Autor: Piotr Żelachowski, Zdjęcia: Karolina Tarnawska / Archiwum Miejsca

Odwiedzamy nowo otwarte studio tatuażu Electric Sheep. Może na początek zacytujmy jedną z opinii z Internetu. Mówi Karolina: „Niezwykli artyści, Wspaniałe miejsce i wspaniali ludzie, atmosfera oraz podejście do człowieka wyjątkowe. Pragnę zaznaczyć o pełnym profesjonalizmie, a także ogromne podziękowania dla Marka za cierpliwość. Polecam Wszystkim!” A co mówią sami o sobie? Tego dowiecie się z naszego wywiadu…

 

  

 

 

Wystartowaliście 1 lipca. Piękna data! Minęło kilka tygodni … No i jak się czujecie w swoim studiu tatuażu?


Tak naprawdę 1 lipca odebraliśmy klucze do lokalu, którego wygląd delikatnie mówiąc odbiegał od dzisiejszego:) Przez ponad miesiąc trwał remont ... walczyliśmy dzielnie :) W sobotę 10 sierpnia zorganizowaliśmy oficjalne otwarcie. Goście przybyli tłumnie, były paszteciki z czerwonym barszczem, był oczywiście paprykarz z kiszonym ogórkiem, jak na Szczecin przystało, no i wystartowaliśmy...  Jak czujemy się w swoim studiu „z Takim oknem na świat”? Nooo, my bardzo  dobrze i mamy nadzieję, że nasi klienci też tak się czują a my dokładamy wszelkich starań, aby było jeszcze lepiej.


Kto tworzy załogę Electric Sheep? Kilka słów o każdej postaci.


Marek „MARAS” Rydzewski - Absolwent Liceum Plastycznego w Szczecinie. W zawodzie 11 lat, z czego 10 przepracowane w Warszawie, gdzie rozwinąłem (mam nadzieję:) swój warsztat. Najbardziej mi bliski styl w tatuowaniu to surrealizm i w tym kierunku widziałbym siebie w przyszłości. Krzysztof „KRIS” Mliczek …..Tak naprawdę rysuję od dziecka. Przez kilka lat zajmowałem się aerografem, ale wszystko to było traktowane jako hobby i wykonywane od czasu do czasu. Od 7 lat zajmuję się tatuażem profesjonalnie. Moje ulubione motywy to czarno-szary realizm, często wiązany
z motywami organicznymi.


Na Waszym facebookowym fanpagu rzuciły mi się w oczy nagrody, które zdobyliście. Sporo, gratuluję! Kilka nagród dotyczy stricte tatuażu czarno-szarego, macie go również w swojej ofercie. Wytłumaczcie osobie nie wtajemniczonej czyli mnie, jaki to rodzaj tatuażu…


Tatuaż czarno-szary jak sama nazwa wskazuje wykonuje się tuszem czarnym :) w różnym stopniu rozcieńczonym. Na koniec dodajemy niewielkie ilości białego koloru, żeby wydobyć najmocniejsze światło na pierwszym planie i elementy na których nam zależy oraz nadać więcej realizmu w tatuażu. W takim tatuażu czujemy się najsilniejsi, a że czasem wskoczy za naszą pracę jakaś nagroda, to tym bardziej jest to miłe, ponieważ widać, że nasze starania są doceniane nie tylko przez klientów, ale i przez innych tatuatorów na konwentach tatuażu.

 

    


Robicie również tatuaże freehand i organiczne. Czarna magia! ;) Prosimy o wyjaśnienia …


Tatuaż freehand wykonuje się bez wcześniej wykonanej kalki/odbitki na ciele, od razu maszynką bez jakiegokolwiek szkicu. Z kolei freestyle, który często wykonujemy, to szkic tatuażu wykonywany pisakiem bezpośrednio na skórze. Mówimy o tym, bo klienci często mylą te dwa style. Natomiast tatuaż bioorganiczny jest stylem związanym ze wszelkimi strukturami występującymi w naturze, jak np. skały, kości, tkanki miękkie wewnątrz żywych organizmów.


Załóżmy, że trafia do Was osoba, która chce zrobić swój pierwszy tatuaż. Co mu doradzicie na początek?


Przejrzeć dokładnie portfolio, aby wybrać artystę, którego profil najbardziej odpowiada gustom klienta. Następnie skonfrontować, czy wymarzony wzór, motyw jest zgodny z kierunkiem prac danego tatuatora. Zalecamy, aby przyjść do studia na konsultację i poznać człowieka, który ma dokonać na naszej skórze „nieodwracalnej zmiany”, bo tatuaż to coś, co z nami zostanie na zawsze a już na pewno na dłuuugie lata, więc warto podejść do tematu na spokojnie i „z zimną głową”. Istotne, jeżeli nie najistotniejsze są higiena oraz warunki pracy w studiu, dlatego warto wybrane studio odwiedzić.

 

     

 

Ile kosztuje wykonanie tatuaż? Czy jest jakiś stały cennik?


Nie jest to tanie hobby, zwłaszcza u dobrych artystów. Nie wyceniamy prac na tzw. gębę, przez internet czy telefon. U nas, każdy tatuaż jest wyceniany indywidualnie a ostateczna cena zależy od bardzo wielu czynników, więc nie ma stałego cennika.


W poprzednim pytaniu pytałem o ceny, teraz kolejny ważny czynnik czyli czas. Ile trwa wykonanie tatuażu? Liczymy w godzinach czy spotkaniach?


Wykonanie tatuażu trwa … aż zostanie wykonany albo do momentu aż nasz pacjent „odklepie”… Tak też bywa. Każdy z nas ma inny próg bólu i nie ma |w tym nic niezwykłego, że organizm poddany takiemu stresowi, bo tatuaż to stres dla ciała, nie wytrzyma i trzeba przerwać sesję i wrócić do pracy za jakiś czas (dzień, tydzień albo i dłużej). Dlatego ciężko dokładnie określić czas wykonania tatuażu. Najczęściej liczymy to w sesjach dziennych i może to być jedna, dwie, cztery albo i więcej sesji. Wszystko zależy od wielkości i szczegółowości ustalonego wzoru.

 

  

 

 

ul. Bogusława X 45
tel. 605 504 450

electricsheep.szczecin@gmail.com

 

www.facebook.com/electricsheepszczecin
www.instagram.com/electricsheepszczecin

 

Electric Sheep!

Electric Sheep!